Rajd dookoła Tatr 2016

„Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie.” – Piotr Pustelnik himalaista, alpinista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum

W 2013 roku odbyła się pierwsza wyprawa ekipy „Kujawy na rowerze”. Nazwano nas „Aniołami dookoła Polski”. Przez 34 dni objechaliśmy całą Polskę dookoła. Pokonaliśmy około 3211 kilometrów. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Nasz wyjazd zaczął się w Gdańsku. Następnie dotarliśmy do Ełku, Białegostoku, Lublina, Zakopanego, Krakowa, Wrocławia, Bogatyni, Szczecina, Kołobrzegu, Władysławowa i ponownie do Gdańska. Obszerną relację tekstową możecie przeczytać na naszej stronie kierując się pozycjami:

Totalne wyprawy —–> Polska 2013

W połowie naszej podróży dojechaliśmy do Zakopanego, gdzie spotkaliśmy się z naszymi znajomymi. Wypoczęliśmy, co ciekawe, chodząc po szlakach. Zdobyliśmy Kopę Kondracką, Kasprowy Wierch. Po drodze natknęliśmy się na podróżników z Otwocka, którzy podarowali nam smakołyki, kaszę i inne przysmaki.
Zadurzyliśmy się w górach.
W tym roku wracamy właśnie tam!

102_8307

102_8316

102_8391

Plan wyprawy  (Jak to zrobić? Jak dojechać? Gdzie jechać? )
Wszystko ograniczone jest „wolnym” czasem. Obowiązki zmusiły nas do zaplanowania czegoś na maksymalnie 7 dni. Cały sprzęt pakujemy do pociągu i kierujemy się do Zakopanego. Następnie jedziemy do miejscowości Chochołów, Liptovski Trnovec, Strebskie Pleso, Poprad, Tatranska Lomnica, Łysa Polana, by po 3 – 4 dniach wrócić do stolicy polskich Tatr. Naszą wisienką na torcie będzie próba (mamy nadzieję, że udana) zdobycia Rysów.

tatry-1429003_1920

Facebook Comments

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *