• Będą gejzery!
  • Wow, całkiem nieźle.
  • Będą lodowce! !
  • Super! Świetna wiadomość!
  • I wulkany, wodospady, wieloryby, maskonury, gorące źródła.
  • To wszystko brzmi poważnie.
  • To poważna sprawa. BędzieMY zbierać pieniądze dla Oli. Wyzdrowieje. Dla mnie to ważne. Jadę sam!
  • Nigdzie sam nie jedziesz! Wykluczone.
  • Jadę. To już zatwierdzone. 🙂

Zaw­sze trze­ba po­dej­mo­wać ry­zyko. Tyl­ko wte­dy uda nam się pojąć, jak wiel­kim cu­dem jest życie […].

Paulo Coelho

Każdy z nas ma marzenia. We współczesnym świecie każdy wie, że życie nie jest usłane różami; jest kruche i w przeciągu chwili drastycznie się zmienia. Najczęściej jednak w naszej podświadomości człowiek odrzuca ten fakt, a  zrozumie go dopiero wtedy, gdy zło np. choroba dopada nas, bądź kogoś z naszego „kręgu”. Praca, szkoła, sport, hobby schodzi na dalszy plan; zdarza się, że to kompletnie wymiera. Co robić? Siedzieć i czekać na cud? Żal, łzy, zdenerwowanie,  niedowierzanie, ciągłe telefony, leczenia, konsultacje –  wielka walka osób chorych o każdą chwilę. Nie mamy pojęcia ile trzeba wysiłku poświęcić, by nasz zwykły poniedziałek, stał się ich prawdziwym, słonecznym i wyczekiwanym poniedziałkiem. Kolejnym pięknym dniem! To wielka walka!

Udało się znaleźć osobę, której pomożemy! Kujawy na rowerze pomogą Aleksandrze Balcerzak. Z Olą często mijaliśmy się na szkolnych korytarzach. Chodziliśmy do równoległych klas. Często rozmawialiśmy na popularne tematy w szkołach: „Co było na tym sprawdzianie? Czy macie odpowiedzi?”, bądź „Czy były rzędy?”. Trzeba było sobie radzić w szkole^^. Zawsze spokojna i pomocna. Dziś przyszedł czas rewanżu. To my, WSZYSCY, pomożemy Oli.

„Nazywam się Ola, mam 22 lata. Pochodzę z niewielkiej miejscowości na Kujawach, z Brześcia Kujawskiego.
W połowie sierpnia 2014 roku zauważyłam, że z niewiadomych przyczyn, moja lewa ręka staje się coraz słabsza. Nie byłam w stanie utrzymać w niej przez dłuższą chwilę kubka z herbatą. Niestety tomograf komputerowy ukazał guza, który przez swe położenie wywoływał u mnie coraz silniejszy niedowład lewej strony ciała. Usłyszałam, że nowotwór jest nieoperacyjny. Jest groźny, ponieważ pojawia się nagle, potrafi urosnąć w kilkanaście, a nawet kilka miesięcy i atakuje głównie młodych ludzi.”

https://skarbonka.alivia.org.pl/aleksandra-balcerzak

Sytuacja jest trudna. Na całe szczęście znalazła się klinika w Berlinie, która okazała zainteresowanie i pomoc. Ola posiada specjalistyczne leki. Leczenie trwa z reguły 5 lat! Zebrane dotychczas pieniądze stanowią dobry start, bo Ola ruszyła z leczeniem od razu, jednak oczywiste jest, że w dalszej perspektywie tych pieniędzy jest za mało. Potrzebna jest dalsza finansowa pomoc.

„PomagaMY, czyli Islandia 2017” – charytatywna, rowerowa, samotna wyprawa Kamila Czarneckiego dookoła Islandii. Co wyprawa ma wspólnego z pomaganiem?

Niewiele, ale gdy ma się wiarę, dobry plan i wkoło wiele dobrych serc to wszystko idealnie się łączy. A plan jest prosty:
1.Kamil objeżdża Islandię dookoła. Pokona około 3500 km.
2.Grupa Kujawy na rowerze prowadzi bloga i fanpage’a. Prowadzona będzie relacja „na żywo” z Islandii.
3. W trakcie trwania wyprawy będziemy zachęcać do wpłat, będzie to zwykłe: „Nie bądź obojętny. Wpłać 5 zł, pomóż wygrać z rakiem”. Liczymy na wsparcie wielu osób. Powstaną projekty obok, które liczymy, że również wypalą.

Wiara czyni cuda. My wierzymy, że się uda. Nasz cel to zebrać min. 10 000 zł. Przyłącz się!
Jeśli masz pomysł na pomoc, napisz do nas! kontakt@kujawynarowerze.pl 

Pełen plan znajdziecie na stronie:  PLAN WYPRAWY