„Oficjalnie jestem niepełnosprawny, lecz czuję się pełnowartościowym człowiekiem, a brak kończyn uznaję za okazję do zrobienia czegoś dobrego dla tego świata. Niepełnosprawność daje mi wyjątkową szansę dotarcia do wielu potrzebujących. Ty też zmagasz się z różnymi wyzwaniami i nie jesteś idealny, ale jesteś doskonałą wersją siebie!”
Nick Vujicic

Marzymy, cały czas marzymy… Przydałaby się nowa para butów, czy najnowsza wersja iPhona – stary miał swoje pięć minut, co powiedzą koledzy na „taki telefon”. Trzeba wymienić na nowy. Wyjechałbym w kolejną podróż do ciepłych krajów, a może nowy samochód? Co tu wybrać. Nasze egocentryczne marzenia, wszędzie „ja i mój piękny świat”.

Dookoła nas pojawiają się NIEWIDZIALNI. Często zapomniani bohaterowie. Walczą o każdy dzień. Z uporem, ale również uśmiechem stawiają kolejne kroki na drodze życia. Mówimy tu o niepełnosprawnych oraz ich opiekunach, najczęściej rodzicach. Marzą, lecz ich skala jest znacznie inna: o rehabilitacji, czy turnusie dla dziecka, o niezbędnych lekach i potrzebach zdrowotnych, o samodzielnym spożywaniu posiłków, o chodzeniu, czy odrobieniu lekcji. Wszędzie tam jest cierpliwość i wytrwałość. Dlatego PomagaMY!

XXI wiek zalewa fala konsumpcjonizmu i materializmu. Nagły rozwój techniki i zmiany współczesności powodują, że wszystko musi być „naj”: najlepsze, największe, naj… naj.. naj…. Postaramy się to wykorzystać! Oto akcja naj – „PomagaMY, czyli Islandia 2017”.

We współpracy ze Stowarzyszeniem Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Brześciu Kujawskim Kamil Czarnecki pragnie połączyć realizację własnych marzeń wraz z pomocą w spełnieniu marzeń dla podopiecznych stowarzyszenia.
W maju bieżącego roku ląduje na Islandii. Kamil objedzie „Krainę lodu i ognia” na rowerze. Walcząc z własnymi słabościami będzie starał się zebrać jak najwięcej środków pieniężnych na turnus rehabilitacyjny nad morzem dla podopiecznych stowarzyszenia.


Jak pomóc?

Jest wiele sposobów na pomoc. Akcja „PomagaMY, czyli Islandia 2017” została podzielona na dwa etapy:
1) Przez cały czas trwania akcji:
– Zbiórka przez portal pomagam.pl
– Kwestowanie w wielu instytucjach publicznych oraz podczas ważnych uroczystości na terenie całej Polski
2) Po wyprawie:
– Patrz punkt 1.
– Biletowane prelekcje dla szkół i instytucji publicznych
– Licytacje gadżetów

Planowany termin zakończenia akcji: 31.12.2017

Facebook Comments

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *